خيام
بازگشت غرور آفرین و پیروزمندانه ی شما را به تمامی مدیران سایت تبریک می گوییم


دانشجويان دانشگاه غير انتفاعي خيام مشهد
 
HomePortalFAQSearchMemberlistCalendarRegisterLog in

Share | 
 

 قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان

Go down 
AuthorMessage
xx
کاربر ممتاز
کاربر ممتاز
xx

تعداد پستها : 66
Join date : 2010-06-05

PostSubject: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   17/6/2010, 11:56

دانشگاههای دنیا قوانین پوششی خاصی را برای دانشجویان اجرا می کنند. هر چند این نوع قوانین منتقدانی دارند اما دانشگاهها تاکید دارند که نوع پوشش با اعتبار دانشگاه در ارتباط است. گروه حوزه و دانشگاه مهر در گزارشی به بررسی قوانین پوشش در 8 دانشگاه دنیا پرداخته است.

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از موسسات و دانشگاهها با ارائه قوانین پوششی تاکید دارند عدم رعایت این قوانین باعث انحراف ذهن دانشجویان از هدف اصلی حضور آنها در یک مرکز آموزشی علمی می شود. ضمن اینکه نوع پوشش دانشجویان را اعتبار دانشگاه می دانند.

دانشگاههای مختلف جهان برای ایجاد قوانینی در نوع پوشش دانشجویان دلایل متفاوتی دارند: کاهش میزان حواسپرتی در دانشجویان، افزایش تمرکز و توجه به مسائل مهمتر آموزشی و تحصیلی، ایجاد جو مناسب برای حضور در دانشگاه، محافظت از شان، اعتبار و خوشنامی مراکز تحصیلی و دانشگاهی، از بین بردن نشانه های ظاهری اختلاف طبقاتی میان دانشجویان و ایجاد هویتی به نام دانشجو در ورودیهای جدید از جمله توضیحاتی است که مراکز آموزشی و دانشگاههای مختلف برای تشریح دلایل استفاده از قوانین پوششی ارائه می کنند.

قوانین پوشش در دانشگاههای جهان برای دانشجویان دختر و پسر به صورت یکسان اجرا می شوند و تمام دانشجویان ملزم به رعایت آنها هستند. با این حال در این گزارش به نحوه پوشش دانشجویان دختر در چند دانشگاه مختلف جهان پرداخته خواهد شد.


دانشگاه کالج ترینیتی: پوشیدن کفشهای جلوباز و لباسهای کوتاه ممنوع است


راهروی Strachan در دانشگاه کالج ترینیتی یکی از دانشگاههای تحت پوشش دانشگاه تورنتو در کانادا قوانین پوششی و روند اجرایی جالب توجهی دارد. پوشیدن کفشهای جلوباز و لباسهای کوتاه برای دانشجویان ساکن در این ساختمان ممنوع است. دانشجویان باید هنگام صرف شام کفشهای بسته و بلوزهای یقه دار به تن کنند. همچنین دانشجویان سال دومی وظیفه دارند بر اجرای این قوانین توسط دانشجویان تازه وارد نظارت داشته باشند. با این حال اجرای این قوانین برای دانشجویانی که ساکن ساختمان نیستند الزامی نیست.

دانشگاه مری واشنگتن: پوشیدن تی شرت با عکسهای آزار دهنده و لباسهای دارای پارگی ممنوع است


در دانشگاه مری واشنگتن کارکنان رسمی و حرفه ای باید دامنهای بلند، به همراه پیراهن رسمی به تن کنند و در برخی مواد برای کارمندان رسمی تر استفاده از کراوات نیز الزامی است. دانشجویان نیز باید از پوشیدن تی شرتهایی با عکسهای آزار دهنده، لباسهایی که دارای پارگی باشند، داشتن سر و وضع ژولیده و نامناسب و یا پوشیدن لباسهایی که بخشی از بدن را در معرض دید قرار دهد خودداری کنند.

دانشگاه لیبرتی آمریکا: پوشیدن بلوز یا پیراهنهای یقه دار ضروری است


در سال 2005 دانشگاه خصوصی مسیحیان لیبرتی اعلام کرد قصد دارد قوانین پوششی دانشجویان را تخفیف دهد و اجازه پوشیدن کفشهای روباز، شلوارهای کوتاه (ارتفاع شلوار باید تا روی ساق پا باشد) و شلوار جین به شرطی که بر روی آن سوراخ یا پارگی وجود نداشته باشد را صادر کرد با این حال قانون پوشیدن بلوز یا پیراهنهای یقه دار همچنان برجای خود باقی است.

دانشگاه لید سیتی نیجریه: پوشیدن لباس تنگ یا بدون آستین بدون پوشیدن کت یا ژاکت بر روی آن ممنوع است


دانشگاه لید سیتی در نیجریه قوانین مدون و محکمی برای پوشش دانشجویان خود ارائه کرده است زیرا از دید این دانشگاه پوشش و رفتار دانشجویان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به گفته مقامات این دانشگاه پوشش مناسب به ارزشهای شخصیتی، اعتماد به نفس و ارزشمندی دانشجویان می افزاید و بر همین اساس به دانشجویان خود می گوید: "به شیوه ای لباس بپوشید که دوست دارید به همان شیوه شما را خطاب کنند."

دانشجویان دختر باید در مراسم رسمی این دانشگاه کت و دامن و یا کت و شلوار رسمی به همراه کفش یا صندلهای بسته به تن کنند. قد پیراهنها یا دامن ها باید حداقل تا روی زانو باشد. پوشیدن لباسهای تنگ یا بدون آستین بدون پوشیدن کت یا ژاکت بر روی آن ممنوع است. پوشیدن شلوارهای کوتاه تر از حد نرمال و لباسهای یقه باز یا بدن نما و پوشیدن دمپایی در محیط دانشگاه ممنوع است. همچنین استفاده از لباسهای رسمی متناسب و لباسهای سنتی شیک در دانشگاه با استقبال مواجه خواهد شد. مدل مو و آرایش باید در حد متعادل باشد و سوراخ کردن تزئینی بخشهای مختلف صورت به جز گوش ممنوع است.

دانشگاه ملی سنگاپور: لباسهای حاوی جملات و تصاویر ناشایست و کفشهای راحتی ممنوع است


قوانین پوشش دختران در دانشگاه ملی سنگاپور نیز بر مبنی حفظ احترام به حریم دانشگاه و به دیگر دانشجویان تعیین شده است. در این دانشگاه پوشیدن لباسهای کوتاه، لباسهای حاوی جملات و تصاویر ناشایست و زننده و کفشهای راحتی ممنوع است.

دانشگاه دولتی فلوریدا: کفشهایی با پاشنه هایی که ارتفاعی بیش از دو اینچ دارند ممنوع است


دانشجویان دانشگاه دولتی فلوریدا برای حضور در دانشگاه باید دامن، پیراهن و شلوارهای یک رنگ به تن داشته باشند. این دانشگاه از سال 2008 استفاده از کلاه های بیس بال در کلاسهایی که در محوطه باز برگزار می شوند را آزاد اعلام کرده است. همچنین در صورت به تن کردن بیش از یک بلوز یا پیراهن، تمامی آنها باید یک رنگ داشته و دکمه های آنها کامل بسته شده باشد. استفاده از آرم دانشگاه بر روی لباسها نیز بلامانع است.

پوشیدن بلوزهای ورزشی زیپ دار یا ساده در صورتی که ارتفاع آنها سه اینچ پایینتر از کمر باشد بلامانع است. این لباسها شامل ژاکت و بارانی نیستند با این حال استفاده از این دو نوع لباس نیز در صورتی که از رنگی یکپارچه برخوردار باشند در روزهای برگزاری کلاسها بلامانع است. راه رفتن بدون کفش، پوشیدن کفشهای راحتی، کفشهایی با پاشنه های تیز و یا پاشنه هایی که ارتفاعی بیش از دو اینچ دارند ممنوع است. همچنین امکان استفاده از کفشهای چرخ دار یا میخ دار در این دانشگاه ممنوع اعلام شده است.

دانشگاهی در فیلیپین: استفاده از رنگ موهای زننده، خالکوبی و سوراخ کردن اعضای صورت ممنوع است


دانشگاه De La Salle در مانیل کشور فیلیپین با بیان این نکته که دانشجویان این دانشگاه این حق را دارند که متناسب با سلیقه خود لباس به تن کنند از آنها خواسته است پوشش خود را متناسب با شان دانشگاه و حساسیت های دیگر اعضای دانشگاه انتخاب کنند. بر همین اساس از دانشجویان خواسته شده از پوشیدن لباسهای بدون آستین، کوتاه، بلوزها یا پیراهنهای دکلته، یقه باز و نازک خودداری کنند.

پوشیدن شلوارهای کوتاه تنها در کلاسهای ورزشی و در صورتی که ارتفاع آن کمتر از سه اینچ بالای زانو نباشد جایز است و پوشیدن این نوع از لباسها در داخل کلاسهای درسی ممنوع است.

استفاده از کلاه برای حفظ احترام در کلاسهای درس یا جلسات رسمی جایز نیست. استفاده از رنگ موهای زننده، خالکوبی و سوراخ کردن اعضای مختلف صورت به جز گوشها ممنوع است. پوشیدن کفشهای روباز در صورتی مجاز است که ارتفاع پاشنه آن بیشتر از یک اینچ نباشد و پاشنه پا در کفش پوشیده شده باشد.

دانشگاه کالیفرنیا برکلی: استفاده از لباسهای بدن نما در این دانشگاه ممنوع است


دانشگاه مشهور کالیفرنیا برکلی که یکی از دانشگاههای برتر جهان نیز به شمار می رود از دانشجویان دختر خود خواسته است دامن و شلوارهای رسمی با قد متعارف، پیراهن و کت و شلوار رسمی به تن کنند. استفاده از لباسهای بدن نما در این دانشگاه ممنوع است. نوع کفش نیز متناسب با ساختمانهای آموزشی و کلاسهای درسی مختلف متفاوت است.
Back to top Go down
N.SH.H
كاربر خيلي فعال
كاربر خيلي فعال
N.SH.H

تعداد پستها : 308
Join date : 2010-01-17

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   17/6/2010, 13:15

اينا روگفتي كه بريم خدا رو شكر كنيم كه فقط به ما گير نمي دن ؟

يه نكته جالب كه چه عرض كنم كه حركت نرم دانشگاه در جهت ... :كلاس تاريخ تحليلي اسلام تابستون دختران و پسران جدا كردن
Back to top Go down
محمد اخلاقی
مديركل سايت
مديركل سايت
محمد اخلاقی

تعداد پستها : 616
Join date : 2010-01-04
Age : 31
آدرس پستي : mohammadakhlaghi66@gmail.com

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   17/6/2010, 13:28

دوتا نکته اینجا لازم به ذکر هستش:
1. این قوانین مربوط به دانشگاه های بزرگ و بین المللی نیست(به جز برکلی). یه سری به قوانیم مربوط به پوشش تو اونا بزن، من یه چیزایی خوندم، تفاوت دارن با این ها
2. صرف قانون مهم نیست، نحوه ی اجرا و نظارت بر اون مهمه. مثلا به خ.د ما اول ورود به دانشگاه یه کتابچه دادن که یه سری قوانین توش نوشته بود، اما در حقیقت کسی اونا رو اجرا نمی کنه، فقط جنبه ی ظاهری دارن. ضمنا زمانی که میخوان اجرا کنن خفن جرا می کنن!! مثل همین نمونه که نیما در بالا مثال زد!! cowboy

_________________
وبلاگ من: [You must be registered and logged in to see this link.]

لبخند
Back to top Go down
http://www.zarkhepo0tal.blogfa.com
xx
کاربر ممتاز
کاربر ممتاز
xx

تعداد پستها : 66
Join date : 2010-06-05

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   17/6/2010, 14:11

دانشگاه ما كه كلا از همه ي لحاظ تعطيله در زمينه ي نوع پوشش هم كاملا آزاد و بدون هيچ نظارتي است كماكان كه گاها صحنه هايي كه در محوطه ي دانشگاه مشاهده مي كنيم حتي در پارك هم نمي بينيم غمگین
Back to top Go down
n.y
كاربر خيلي فعال
كاربر خيلي فعال
n.y

تعداد پستها : 351
Join date : 2009-12-24
Age : 30

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   18/6/2010, 00:51

وضعیت دانشگاه ها ---------------->

_________________
where you say...
"It`s impossible"...

good tells you
"Everything is possible"
Back to top Go down
http://khayyam.forumfa.net
N.SH.H
كاربر خيلي فعال
كاربر خيلي فعال
N.SH.H

تعداد پستها : 308
Join date : 2010-01-17

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   18/6/2010, 05:09

بايد اين جوري بشه:

اگه اين جوري بشه كه واقعا ممنون مسئولين مي شيم:
Back to top Go down
محمد اخلاقی
مديركل سايت
مديركل سايت
محمد اخلاقی

تعداد پستها : 616
Join date : 2010-01-04
Age : 31
آدرس پستي : mohammadakhlaghi66@gmail.com

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   18/6/2010, 15:56

Harsini wrote:
بايد اين جوري بشه:

اگه اين جوري بشه كه واقعا ممنون مسئولين مي شيم:
استغفر الله برادر ، از شما بعیده! confused018

_________________
وبلاگ من: [You must be registered and logged in to see this link.]

لبخند
Back to top Go down
http://www.zarkhepo0tal.blogfa.com
f.mousavi
کاربر ممتاز
کاربر ممتاز
f.mousavi

تعداد پستها : 91
Join date : 2010-02-15

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   20/6/2010, 16:15

Harsini wrote:
اينا روگفتي كه بريم خدا رو شكر كنيم كه فقط به ما گير نمي دن ؟

يه نكته جالب كه چه عرض كنم كه حركت نرم دانشگاه در جهت ... :كلاس تاريخ تحليلي اسلام تابستون دختران و پسران جدا كردن

منو ياد كلاس انقلاب انداختين(شادترين كلاسي كه داشتم خنده 1 )
استاد هر جلسه يه فيلم مياورد.كلاس تاريك بود و بچه ها به صورت مختلط ميشستند.يه روز كه كلاس خيلي شاد بود(مخصوصا رديفاي آخر) استاد به رگ غيرتش برخورد و اومد اخر كلاس نشست.از اونجاييكه بچه ها خيلي هماهنگ بودن رديفاي جلو شروع كردن به شيرين كاري و استاد كه كم آورد رفت سر جاش نشست و اخر ساعت گفت:از جلسه بعد خانوما رديفاي جلو بشينن.(تعداد خانوما خيلي كمتر بود)
جلسه بعد:كلاس به يه كلاس بزرگ تغيير يافته بود و خانوما به حرف استاد توجهي نكردن استاد كه اومد به خانوما گير داد.يكي از آقايون گفت:استاد ميخواين از جلسه بعد يه پرده بياريم و كلاسو جدا كنيم استاد تا آخر ترم: silent
Back to top Go down
N.SH.H
كاربر خيلي فعال
كاربر خيلي فعال
N.SH.H

تعداد پستها : 308
Join date : 2010-01-17

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   21/6/2010, 04:26

f.moosavi wrote:
Harsini wrote:
اينا روگفتي كه بريم خدا رو شكر كنيم كه فقط به ما گير نمي دن ؟

يه نكته جالب كه چه عرض كنم كه حركت نرم دانشگاه در جهت ... :كلاس تاريخ تحليلي اسلام تابستون دختران و پسران جدا كردن

منو ياد كلاس انقلاب انداختين(شادترين كلاسي كه داشتم خنده 1 )
استاد هر جلسه يه فيلم مياورد.كلاس تاريك بود و بچه ها به صورت مختلط ميشستند.يه روز كه كلاس خيلي شاد بود(مخصوصا رديفاي آخر) استاد به رگ غيرتش برخورد و اومد اخر كلاس نشست.از اونجاييكه بچه ها خيلي هماهنگ بودن رديفاي جلو شروع كردن به شيرين كاري و استاد كه كم آورد رفت سر جاش نشست و اخر ساعت گفت:از جلسه بعد خانوما رديفاي جلو بشينن.(تعداد خانوما خيلي كمتر بود)
جلسه بعد:كلاس به يه كلاس بزرگ تغيير يافته بود و خانوما به حرف استاد توجهي نكردن استاد كه اومد به خانوما گير داد.يكي از آقايون گفت:استاد ميخواين از جلسه بعد يه پرده بياريم و كلاسو جدا كنيم استاد تا آخر ترم: silentچه جالب ما هم دقيقا همين طوري بود كلاس انقلاب با حجت السلام و المسلمين اميري
از در جلو بچه ها رو راه نمي داد بچه ها رو از در عقب كلاس ميومدن تو 15 16 نفر يهو با هم ميومدن تو بعد وسط كلاس مي ذاشتن مي رفتن.
آحاجيم از محاسن انقلاب و اصول گرايي سخن مي راند و حمله به اصلاحات و...
Back to top Go down
xx
کاربر ممتاز
کاربر ممتاز
xx

تعداد پستها : 66
Join date : 2010-06-05

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   21/6/2010, 05:54

كلا كلاس هاي اميري خيلي جالب بود خصوصا كه ترم يك بود و اخلاق داشتيم و بچه ها انواع كارها و حركات را انجام مي دادند تا جايي كه يادمه دوبار از كلاس ما بيرون رفت و گفت به همه صفر ميدم گریه
كه هر دوبار يكي از خانوم ها( كه ديگه از ترم 2 ديگه ديده نشده) واسط شد تا استاد به كلاس برگرده(خدا خيرش بده كلا تو اين كارها دست خيري داشت كه ترم يك هم آذرپيرا تعجب مي خواست يكي از بچه ها رو حذف كنه و باز هم ايشون واسطه گري كرد)
Back to top Go down
f.mousavi
کاربر ممتاز
کاربر ممتاز
f.mousavi

تعداد پستها : 91
Join date : 2010-02-15

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   21/6/2010, 13:38

البته من با آقاي خوشحالLike a Smile @ اين درسو داشتم.و شاد بودن كلاس به خاطر بچه هاي باحالش بود
Back to top Go down
N.SH.H
كاربر خيلي فعال
كاربر خيلي فعال
N.SH.H

تعداد پستها : 308
Join date : 2010-01-17

PostSubject: Re: قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان   23/6/2010, 10:22

كلا به بركت بچه هاي خيام فاتحه همه درساي عمومي خونده مي شه
البته دكتر قبولي زمين تا آسمون فرق داره با بقيه شون
Back to top Go down
 
قوانین پوشش در 8 دانشگاه جهان
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
خيام :: مقاله و ترفند :: متفرقه-
Jump to: